Šios programos silpnaregiams taip pat gali nemažai padėti.
Pirmoji tokią programą pritaikytą iPhone telefonams sukūrė kompanija Apple. Tai Siri. Ją paprasta įjungti vos pora mygtuko paspaudimų, naujausiuose modeliuose ją jau galima įjungti ištarus reikiamą frazę.
Netrukus atsirado ir Android telefonams skirtos analogiškos programos pvz. Speaktoit ar kitos.
Šie išmanūs asistentai gali atlikti daug darbų perskaityti priminimus, paskambinti abonentui iš telefonų sąrašo, arba padiktuotu numeriu, balsu pasakyti laiką, datą, ir orą ir ne tik ten kur esate, bet ir kitose vietovėse. Paleisti reikiamas telefono programėles, ši funkcija labai praverčia, kai programėlių daug.
Šie asistentai susieti su navigacijos programomis, todėl gali suplanuoti maršrutus ir padėti nuvykti į norimą vietą, nurodžius išvykimo ir atvykimo taškus.
Kitose šalyse šie išmanūs asistentai gali suteikti informaciją apie netoliese esančias parduotuves, maitinimo ir kitokias įstaigas. (Lietuvoje ši funkcija veikia labai prastai programoms nuolatos trūksta duomenų).
Bene patogiausia su šiais asistentais naršyti internete, ypač ieškant visokios enciklopedinės informacijos, google paieškos sistemos surastus straipsnius programa dar ir perskaito.
Šioms programoms reikalingas interneto arba telefono ryšys.
Išmanieji asistentai dar nekalba lietuviškai, tačiau tai nėra didelė problema, vyresnio amžiaus žmonės, moka rusų, o jaunesni anglų ar kitą užsienio kalbą. Šią programą galima naudoti ir užsienio kalbos tarčiai tobulinti, kad programa suprastų, reikia kalbėti lėtai ir aiškiai bei vengti triukšmingos aplinkos.
Aušra Pakalaitė