Blogai matant gali padėti ne tik akiniai, didinimo stiklai, elektroniniai prietaisai, bet ir gana paprasti kasdieniniame gyvenime praverčiantys daiktai – euro monetų laikikliai. Kai smulkios monetos panašios, jas sunku atskirti vieną nuo kitos, taip pat parduotuvėje priėjus prie kasos greitai surinkti reikiamą sumą monetomis, ypač, kai visos monetos susimaišę viename piniginės skyrelyje.
Anksčiau, kai atsiskaitymams buvo naudojami litai, monetoms atskirti galima buvo naudoti smulkiems daiktams pakuoti skirtus maišelius, tačiau jie gana greitai plyšdavo ir nebuvo labai patogūs.
Kartu su euru Lietuvoje pasirodė ir euro monetų laikikliai/dėžutės.
Parankus, telpa į kišenę, monetos patogiai išdėstytos. Užpildžius monetomis visą laikiklį jis regimai pasunkėja, tačiau tai privalumas, nes lengva pastebėti, jei iškristų iš kišenės. Svorio tikriausiai užtektų ir laikikliui naudoti ne pagal paskirtį, pvz., panaudoti kaip šaltąjį ginklą 🙂 Jeigu monetos tvarkingai sudėtos pagal nominalą į joms skirtas vietas, net laikiliui nukritus ant žemės neišbyra ir tvirtai laikosi, išbyrėti nuo kritimo ant žemės ar smūgio monetos gali tik tuomet, jeigu bus sudėtos ne į savo nominalo skyrelius, kurie joms per dideli, į mažesnius skyrelius didesnių monetų net nepayvks įkišti. Tikrai užtruks mažiau laiko rasti reikiamos vertės monetas, nei kuičiantis monetų saujoje piniginės monetų skyrelyje. Išmokus monetų vietas labai greitai laikikliu galima naudotis apčiuopomis.
Puiku, kad monetų vertė užrašyta ne tik brailio raštu, bet pažymėta ir taktiliniais simboliais, nes ne visi aklieji ir silpnaregiai gali ir nori išmokti brailio raštą.
Į vieną skyrelį telpa 4 monetos. (po kurio laiko intensyvaus naudojimo į 1, 2, 5 monetų skyrelius galima įdėti po 5 monetas) Iš pažiūros atrodo, kad laikiklyje telpa labai mažai, pinigų, bet „pabrangus” centams kasdieniams smulkiems pirkiniams laikiklyje esančių pinigų turėtų visiškai pakakti. Sudėjus į skyrelį visas jame telpančias monetas gali pasirodyti, kad moneta įstrigo ir neišsima, (labiausiai „stringa” 50 eurocentų ir 1 bei 2 eurų monetos), tačiau, veikiausiai, taip tik atrodo, nes gali būti, kad moneta ar pirštas šiek tiek drėgni, tada bandant monetą išimt pirštas tiesiog slysta monetos paviršiumi arba judesys, kuriuo išimama moneta, netikslus. Norint išimti monetą reikia spausti žemyn ir kartu stumti iš skyrelio. O monetos išimamos lengvai, netgi užsimovus ant rankų žiemines pirštines.
Internete galima rasti ir kitokių euromonetų laikiklių, be taktilinio ir brailio rašto žymėjimo.
kita šiek tiek pigesnė, bet gal kiek mažiau patogi dėžutė, be to, joje nėra vietos 1 eurocento monetoms
Dar yra ir toks euromentų laikiklis, tik jis nėra skirtas silpnaregiams ir akliesiems