Miyosmart akiniai (Hoya, Japonija) yra skirti trumparegystės progresijai lėtinti. Nuo korekcinių akinių jie skiriasi tuo, kad ne tik pakoreguoja regėjimą, bet ir lėtina akies augimą. Gali atrodyti keista, kad akies augimą reikia lėtinti, bet trumparegė akis tampa tokia būtent dėl per greito jos augimo.
Kaip akiniai veikia? Miyosmart veikimo mechanizmas pagrįstas tuo, kad yra dvi skirtingos fokusavimo plokštumos: viena tinklainėje, kita prieš tinklainę. Lęšio centre yra zona, koreguojanti regėjimą iki 100%, o periferijoje įterptos smulkios pliusinės (+3,50 D) dalelės, sufokusuojančios vaizdą prieš tinklainę (angl. „Defocus incorporated multiple segments“, DIMS). Gydymo optinis principas remiasi eksperimentais pagrįsta defokuso teorija.
Kas svarbu nešiojant gydomuosius akinius? Regėjimas turi būti pakoreguotas iki 100%, akinius nešioti reikia nuolat. Pasirinkti rėmelius padės optikos konsultantas, nes ne visi rėmai tinka. Labai svarbu, kad centrinė gero matymo zona būtų tiesiai prieš akies vyzdį, todėl rėmeliai turi stabiliai laikytis, nesmukti. Rekomenduojame nufotografuoti vaiką atsiimant akinius ir reguliariai įvertinti, ar rėmeliai nepasmukę, neišsikreivinę.
Dėl skirtingo vaizdo fokusavimo centre ir periferijoje kelias dienas vaikas gali skųstis blogesniu regėjimu, galvos svaigimu. Laimei, šie simptomai lengvi ir praeinantys.
Ar galima kartu naudoti kitas trumparegystės kontrolės priemones? Taip, galima nešioti Miyosmart akinius ir kartu gydytis atropino lašais. Akinių veikimo mechanizmas yra optinis, o atropino lašai yra vaistas, todėl akies augimas lėtinamas skirtingais būdais.
Miyosmart akinius galima nešioti pakaitomis su akies augimą lėtinančiais kontaktiniais lęšiais, pvz., MiSight.
Ar yra kitų trumparegystės progresiją lėtinančių akinių? Jau yra patvirtinti keli akinių lęšių variantai po to, kai jų efektyvumas buvo pagrįstas mokslinėmis ir klinikinėmis studijomis. Mes rekomenduojame Miyosmart (Hoya, Japonija), Stellest (Essilo, Prancūzijar) ir Myocare bei Myocare S (Zeiss, Vokietija) akinius.